Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie

Menu:

Adres:
Ul. Okrzei 38
  • 22-300 Krasnystaw
  • tel:(82) 576-65-95
  •                                           
  •     
  •     Stronę prowadzi:
a.studio
   
    Copyright © 2011
                     Ogłoszenia duszpasterskie                   

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
29 listopada 2020

1. Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Łacińskie „adventus” w starożytnym Rzymie oznaczało coroczne przybycie bóstwa do świątyni, a w języku dworskim oficjalne wprowadzenie władcy z okazji objęcia przez niego urzędu. Dla nas chrześcijan oznacza przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście.

2. Adwent jest zatem czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.

3. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w Roratach,  które w naszym kościele będą codziennie o godz.  6.30.  
Tematem rorat będzie Eucharystia. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść.

4. We czwartek (3 grudnia), w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, obchodzimy Dzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjonarzach duchownych i świeckich. Każdy z nas jest zobowiązany do wypełnienia nakazu Chrystusa: „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody…”.

5. W Piątek (4 grudnia) w liturgiczne wspomnienie św. Barbary- imieniny naszych  sióstr zakrystianki i siostry katechetki– Msza św. w ich intencji o godz. 6.30  – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy! 

6. W Pierwszy czwartek miesiąca (3 grudnia) wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.  Adoracja Najśw. Sakramentu  od   godz. 15.00 - 17.00  w ciszy - a po Mszy św. godz. 17.00 - Adoracja- Godzina Święta – wspólna        

7. Piatek (4 grudnia) przypada pierwszy piątek miesiąca. Nie zapomnijmy  o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Księża będą oczekiwać w konfesjonałach od godz. 6.00  i  od godz. 16.00

8.  Następnego dnia (5 grudnia) W pierwszą sobotę na Mszy św. o godz. 9.00 w modlitwach Matce Najświętszej polecamy siostry i braci z Kółek Różańcowych i ich rodzin oraz wszystkich Czcicieli Różańca św. – połączona ze zmianą tajemniczek różańcowych.

9. Dzisiaj poświęcenie Opłatków na stół wigilijny na Mszach św. o godz. 9.00  i  12.00

Bóg zapłać za ofiarę na Kuchnię dla Ubogich – 200 zł i Wspólnoty Neokatechumenalne – 300

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), kapłan , jezuita, jeden z największych misjonarzy Dalekiego Wschodu w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
• 7 XII – św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła, którego nauczanie miało tak wielki wpływ na św. Augustyna, że się nawrócił (wspomnienie obowiązkowe).

Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń.  

Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”

Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych choćby przez zakup świecy Caritas – są  do nabycia w zakrystii u siostry.

starsze