Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie

Menu:

Adres:
Ul. Okrzei 38
  • 22-300 Krasnystaw
  • tel:(82) 576-65-95
  •                                           
  •     
  •     Stronę prowadzi:
a.studio
   
    Copyright © 2011
                     Ogłoszenia duszpasterskie                   

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
28 marca 2021

1.  Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż w Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

2. Już tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączmy się modlitewnie z młodymi,  aby zawsze pragnęli Chrystusa i ciągle odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.

3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

4.  W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne w naszej parafii o godzinie 18.00. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza Adoracji, zwanego dawniej Ciemnicą. Adoracja do godz. 22.00
 
5. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18- do 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Rano od godz. 9.00 – odwiedziny chorych w domach. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.                               Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00, wcześniej o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa o godz. 17.00 – dookoła Kościoła Za uczestnictwo w Adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego i będzie Adoracja Pana Jezusa do godz. 24.00.

6. Wielka Sobota jest dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów  od godz  8.00  - 13.00  co pół godziny
 
7. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godzinie 19.00 (przynosimy świece i lampiony)

 Dzisiaj -  Niedziela  -Gorzkie Żale - godz. 16.20 
 
8. W przyszłą Niedzielę -  Wielkanoc:  Msze św: Rezurekcja o godz. 6.00  a póżniej 9.00, 10.30, 12.00, 17.00

10. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu będzie jeszcze w następujące dni: Poniedziałek, Wtorek, środa przed Mszami św. (przed 7.00 i 17.00) W Wielki Czwartek przed Mszą św. (przed 18.00)

11. We wtorek (30 marca) – jak każdego 30 dnia miesiąca modlitwy za wstawiennictwem  Bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego naszego rodaka o godz. 17.00                      

12.  Intencje Mszalne na ten tydzień są wywieszone na tablicy ogłoszeń

13. Prasa Katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , „Rycerz Niepokalanej”

14. Bóg zapłać! za ofiarę na kościół  - bezimienna  – 400 zł i  dwie - ofiary  bezimienne po  – 100 zł 

  Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła.
Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie przed obrazem Matki Bożej Pocieszenia. Zmarłych polecamy Bożej Dobroci.

starsze