Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie

Menu:

Adres:
Ul. Okrzei 38
  • 22-300 Krasnystaw
  • tel:(82) 576-65-95
  •                                           
  •     
  •     Stronę prowadzi:
a.studio
   
    Copyright © 2011
Grupy działające przy kościele

Rada duszpasterska
 (21 osób) – spotkania umówione

Ruch Rodzin Nazaretańskich
 Ruch Rodzin Nazaretańskich jest miedzynarodowymruchem katolickim, stawiającym sobie za cel codzienne życie Ewangelią w komunii z Chrystusem. Chcemy uczyć się kochać  Boga i ludzi miłością Chrystusa. Aby osiągnąć ten ideał, staramy się żyć w jak największej zażyłości i bliskości z Matką Bożą, w Której widzimy  Matkę Kościoła i dlatego zawierzamy się Jej na wzór  św. Jana Apostoła. Pragniemy żyć w komunii z Maryją, bo jest  to dla nas droga do pełnego zjednoczenia z Chrystusem. Wzorem dla członków Ruchu jest życie Świetej Rodziny w Nazarecie. Uczy ono, że świetość realizuje się w codzienności przeżywanej z Bogiem.
  Spotykamy się raz w tygodniu, w poniedziałek lub piątek o godz 18:00 w salce parafialnej, by rozważać Słowo Boże, szczególnie Ewangelię z każdej nadchodzącej niedzieli. Podczas spotkań opiekun naszej grupy ks. Adam Janczara prowadzi nas przez lekturę Ewangelii metodą lectio divina i pomaga nam lepiej zrozumieć oraz głębiej wniknąć w znaczenie Słowa Bożego i żyć tym Słowem na codzień.
  Spotkania diecezjalne (dni skupienia) odbywają się raz w miesiącu, w sobotę (data ustalana jest na bieżąco) w Lublinie, parafia św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (Archikatedra), ul, Królewska 10.
Serdecznie zapraszamy na nasze spotkania!

Wspólnoty Neokatechumenalne:

 I Wspólnota – Liturgia Słowa we wtorki o godz. 19.00
i Eucharystia w soboty o godz. 18.30
 II Wspólnota – Liturgia Słowa w środy o godz. 18.30
i Eucharystia w soboty o godz. 18.30 
dowiedz się więcej.........

Schola dziecięca „Frajda”

– prowadzi p. Jadwiga Litkowska (20 dzieci)
– spotkania i próby w piątki o godz. 16.30 lub soboty (rano)

Zespół Młodzieży Akademickiej "Sisters"


Chór parafialny

  Chór  mieszany  przy parafii Trójcy Przenajświętszej w  Krasnymstawie został założony w 1984 r. przez ówczesnego proboszcza ks. Stanisłwa Obarę. Zawsze pięknie śpiewał, bo chórzyści kochają śpiew i rozbudzają zamiłowanie wiernych do śpiewu.
   Głównym celem chóru jest posługa śpiewu podczas Mszy Świętej, dostosowana do dni roku liturgicznego.
   
Chór nasz czynnie uczestniczy w uroczystościach parafialnych, ubogacając śpiewem liturgię, zwłaszcza podczas Triduum Paschalnego, Świąt Bożego Narodzenia,  Bożego Ciała czy odpustu parafialnego. Można nas także usłyszeć podczas niedzielnej Mszy Świętej.
   Muzyka i śpiew jest motorem naszej duszy. Ci, którzy  kochają śpiew znajdą w chórze możliwość pogłębiania swojej wiary i dawania innym tego, co otrzymali. Bo Bóg obdażył nas różnymi talentami abyśmy się nimi dzielili. Chrystus mówi: "Darmo dostaliście, darmo dawajcie". Tak też i dla nas zapłatą za trud przygotowań i wielogodzinnych ćwiczeń jest możliwość modlitwy poprzez spiew podczas Mszy Świętej. A wiadomo, że kto śpiewa dwa razy się modli.
    Do naszego chóru należy obecnie 40 osób. Łączy nas miłość do muzyki, śpiewu i chęć wielbienia Pana Boga przez śpiew.
   Wielu z nas śpiewa w chórze od jego założenia, a wielu już odeszło ...  jest nas coraz mniej i jeśli młodzi nie przyjdą śpiewać, to chór przestanie istnieć razem z ostatnim chórzystą.
     Jeśli lubisz śpiewać, chcesz śpiewem wielbić Boga, znaleźć przyjaciół, podejmij decyzję wydobądz swój zakopany talent i przyjdź do nas. My, parafrazując wieszcza, jesteśmy przecież dobrymi ludźmi, bo źli nigdy nie śpiewają.
   
Z nami miło spędzisz czas w czwartkowe wieczory, nauczysz się wielu pieśni na każdy dzień roku liturgicznego, otrzymasz wsparcie i pomoc od chórzystów.
    Mamy ogromną prośbę do mężczyzn, aby wykazali się swą męską odwagą i zasilili chór swoimi głosami.
 
   Próby odbywają się we czwartki w godzinach 18:00 w sali katechetycznej na plebanii.
      Chór prowadzi organistka z "Kościółka" s. Zofia Kozik.

Lektorzy i ministranci
22 chłopców – spotkania i zbiórki we piątki o godz. 18.00, i w soboty o godz 10:00. Ministrantami opiekuje się ks. Robert  Farian

Grupa modlitewna „Margarita” (21 osób)
Rozpoczyna swoją posługę) – modlitwa za kapłanów (chętnych prosimy o włączenie się w tę modlitwę, tel. Kontaktowy: (0-82)-576-27-02 – Emilia

 Kółka Różańcowe
Św. App. Piotra i Pawła, św. Brata Alberta, M.B.Pocieszenie, M.B.Nieustającej Pomocy, Ofiarowania Pańskiego, św. Stanisława Kostki, 120 osób – Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00

Kółka Różańcowe dzieci
Animatorki: s. Katechetka Dorota i p. Katechetka Agnieszka – zmiana tajemnic w każdą I niedziele miesiąca podczas Mszy św. o godz. 10.30